Inscrivez-vous 01 49 36 46 20
appel-offre
appel-offre
 
            
Date de publication : 16/07/2024
Date de péremption :
Type de procédure : Procédure ouverte
Type de document : Avis d’attribution de marché ou de concession – régime ordinaire
POLOGNE
appel-offre

Pologne - Appareils de conditionnement d'air - Wymiana klimatyzatorów szaf LPD i klimatyzatorów w pomieszczeniach GPD i PPD

2024/S 2024-424781  (Voir l'avis original TED)
 
 
V  E  R  S  I  O  N      F  R  A  N  C  A  I  S  E
424781-2024 - Résultats
Pologne – Appareils de conditionnement d'air – Wymiana klimatyzatorów szaf LPD i klimatyzatorów w pomieszczeniach GPD i PPD
OJ S 137/2024 16/07/2024
Avis d’attribution de marché ou de concession – régime ordinaire
Fournitures

   1.  Acheteur
1.1.
Acheteur
Nom officiel: Centrum Informatyki Resortu Finansów
Adresse électronique: sekretariat.CIRF@mf.gov.pl
Forme juridique de l’acheteur: Autorité publique centrale
Activité du pouvoir adjudicateur: Services d’administration générale

   2.  Procédure
2.1.
Procédure
Titre: Wymiana klimatyzatorów szaf LPD i klimatyzatorów w pomieszczeniach GPD i PPD
Description: Przedmiotem zamówienia jest wymiana klimatyzatorów szaf LPD i klimatyzatorów w pomieszczeniach GPD i PPD wraz z ich montazem oraz podlaczenie i uruchomienie Sprzetu wraz z niezbednym Oprogramowaniem i wykonanie testów koncowych. Przedmiot zamówienia obejmuje zaprojektowanie i wykonanie prac instalacyjno-montazowych, w tym likwidacje wraz z utylizacja istniejacych klimatyzatorów szaf LPD w budynku Ministerstwa Finansów przy ul. Swietokrzyskiej 12, 00-916 Warszawa. Ponadto w ramach przedmiotu zamówienia nalezy wykonac Dokumentacje powykonawcza oraz przeszkolic personel techniczny Zamawiajacego w zakresie prawidlowej eksploatacji i konserwacji zainstalowanych urzadzen.
Identifiant de la procédure: c4f4cf69-d240-4c59-b9d8-1e36db610e19
Avis précédent: 258614-2024
Identifiant interne: PN/11/24/HYDB
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: oui
Justification de la procédure accélérée: Art. 138 ust. 2 pkt 1 ustawy Pzp.
2.1.1.
Objet
Nature du marché: Fournitures
Nomenclature principale (cpv): 39717200 Appareils de conditionnement d'air
2.1.2.
Lieu d’exécution
Adresse postale ul. Swietokrzyska 12
Ville Warszawa
Code postal 00-916
Subdivision pays (NUTS): Miasto Warszawa (PL911)
Pays: Pologne
Informations complémentaires Szczególowe wymagania zawarto w SWZ.
2.1.4.
Informations générales
Informations complémentaires: 1. Zamawiajacy przewiduje mozliwosc uniewaznienia postepowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 257 ustawy Pzp jezeli srodki publiczne, które Zamawiajacy zamierzal przeznaczyc na sfinansowanie calosci lub czesci zamówienia, nie zostana mu przyznane.
   2. Z postepowania o udzielenie zamówienia wyklucza sie Wykonawce, w stosunku do którego zachodzi którakolwiek z okolicznosci, o których mowa w art. 5k ust. 1 rozporzadzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczacego srodków ograniczajacych w zwiazku z dzialaniami Rosji destabilizujacymi sytuacje na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z
   8. 4.2022, str. 1) oraz wyklucza sie Wykonawce, który korzysta z zasobów podmiotu trzeciego oraz korzysta i bedzie korzystal przy realizacji zamówienia z podwykonawców i dostawców, o których mowa w art. 5k ust. 1 ww. rozporzadzenia Rady, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10 % wartosci zamówienia.
   3.  Zamawiajacy bedzie stosowal procedure, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp (tj. tzw. procedure odwrócona).
   4.  Zamawiajacy, ze wzgledu na specyfike przedmiotu zamówienia, zobowiazuje Wykonawców do wizji lokalnej w miejscu realizacji przedmiotu zamówienia. Wizja lokalna jest obligatoryjna. Szczególowe informacje nt. wizji lokalnej uwzgledniono w Tomie I SWZ - IDW.
   5.  Szczególowe informacje dotyczace postepowania dostepne sa pod adresem https://portal.smartpzp.pl/cirf.
Base juridique:
Directive 2014/24/UE
Dyrektywa 2014/24/UE - art. 132 ustawy z dnia 11 wrzesnia 2019r. Prawo zamówien publicznych

   5.  Lot
5.1.
Lot: LOT-0001
Titre: Wymiana klimatyzatorów szaf LPD i klimatyzatorów w pomieszczeniach GPD i PPD.
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest wymiana klimatyzatorów szaf LPD i klimatyzatorów w pomieszczeniach GPD i PPD.
   2.  Szczególowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Tomie II i III SWZ.
Identifiant interne: PN/11/24/HYDB
5.1.1.
Objet
Nature du marché: Fournitures
Nomenclature principale (cpv): 39717200 Appareils de conditionnement d'air
Options:
Description des options: Zamawiajacy w ramach niniejszego postepowania nie przewiduje prawa opcji.
5.1.2.
Lieu d’exécution
Adresse postale: ul. Swietokrzyska 12
Ville: Warszawa
Code postal: 00-916
Subdivision pays (NUTS): Miasto Warszawa (PL911)
Pays: Pologne
Informations complémentaires: Szczególowe wymagania zawarto w SWZ.
5.1.3.
Durée estimée
Durée: 90 Jours
5.1.6.
Informations générales
Projet de passation de marché non financé par des fonds de l’UE
Le marché relève de l’accord sur les marchés publics (AMP): oui
Informations complémentaires: 1. Zamawiajacy przewiduje mozliwosc uniewaznienia postepowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 257 ustawy Pzp jezeli srodki publiczne, które Zamawiajacy zamierzal przeznaczyc na sfinansowanie calosci lub czesci zamówienia, nie zostana mu przyznane.
   2. Z postepowania o udzielenie zamówienia wyklucza sie Wykonawce, w stosunku do którego zachodzi którakolwiek z okolicznosci, o których mowa w art. 5k ust. 1 rozporzadzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczacego srodków ograniczajacych w zwiazku z dzialaniami Rosji destabilizujacymi sytuacje na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z
   8. 4.2022, str. 1) oraz wyklucza sie Wykonawce, który korzysta z zasobów podmiotu trzeciego oraz korzysta i bedzie korzystal przy realizacji zamówienia z podwykonawców i dostawców, o których mowa w art. 5k ust. 1 ww. rozporzadzenia Rady, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10 % wartosci zamówienia.
   3.  Zamawiajacy bedzie stosowal procedure, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp (tj. tzw. procedure odwrócona).
   4.  Szczególowe informacje dotyczace postepowania dostepne sa pod adresem https://portal.smartpzp.pl/cirf.
5.1.10.
Critères d’attribution
Critère:
Type: Prix
Nom: Kryterium „Cena” (C)
Description: Kryterium „Cena” bedzie rozpatrywane na podstawie lacznej ceny brutto podanej przez Wykonawce w Formularzu Oferta (Formularz
   2. 1.). Zamawiajacy ofercie o najnizej cenie sposród ofert ocenianych przyzna 60,00 punktów, a kazdej nastepnej zostanie przyporzadkowana liczba punktów proporcjonalnie mniejsza.
Pondération (points, valeur exacte): 60

Critère:
Type: Qualité
Nom: „Okres gwarancji Wykonawcy” (G)
Description: Oferty w kryterium „Okres gwarancji Wykonawcy”. Oferty w kryterium „Okres gwarancji Wykonawcy” beda oceniane na podstawie zadeklarowanego przez Wykonawce okresu gwarancji w Formularzu Oferta (Formularz
   2. 1.). W tym kryterium mozna uzyskac maksymalnie 40 pkt.
Pondération (points, valeur exacte): 40
5.1.12.
Conditions du marché public
Informations relatives aux délais de recours: Dokladne informacje na temat terminów skladania odwolan:
   1.  Wykonawcy, a takze innemu podmiotowi, jezeli ma lub mial interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósl lub moze poniesc szkode w wyniku naruszenia przez Zamawiajacego przepisów ustawy Pzp, przysluguja srodki ochrony prawnej okreslone w Dziale IX ustawy Pzp. Srodki ochrony prawnej wobec ogloszenia o zamówieniu oraz dokumentów zamówienia przysluguja równiez organizacjom wpisanym na liste, o której mowa w art. 469 pkt 15 ustawy Pzp oraz Rzecznikowi Malych i Srednich Przedsiebiorców.
   2.  Odwolanie przysluguje na: 1) niezgodna z przepisami ustawy Pzp czynnosc Zamawiajacego, podjeta w postepowaniu o udzielenie zamówienia w tym na projektowane postanowienia umowy; 2) zaniechanie czynnosci w postepowaniu o udzieleniu zamówienia, do której Zamawiajacy byl zobowiazany na podstawie ustawy Pzp.
   3.  Odwolanie wnosi sie w terminach: 1) 10 dni od dnia przeslania informacji o czynnosci Zamawiajacego stanowiacej podstawe jego wniesienia, jezeli informacja zostala przekazana przy uzyciu srodków komunikacji elektronicznej albo w terminie 15 dni – jezeli informacja zostala przekazana w inny sposób; 2) 10 dni od dnia publikacji ogloszenia w Dzienniku Urzedowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na Platformie wobec tresci ogloszenia o zamówieniu lub wobec tresci dokumentów zamówienia;
   4.  Odwolanie w przypadkach innych niz okreslone w pkt. 3 ppkt. 1) i 2). wnosi sie w terminie 10 dni od dnia, w którym powzieto lub przy zachowaniu nalezytej starannosci mozna bylo powziac wiadomosc o okolicznosciach stanowiacych podstawe jego wniesienia.
   5.  Jezeli Zamawiajacy nie przeslal Wykonawcy zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej oferty odwolanie wnosi sie nie pózniej niz w terminie: 1) 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzedowym Unii Europejskiej ogloszenia o udzieleniu zamówienia; 2) 6 miesiecy od dnia zawarcia umowy, jezeli Zamawiajacy nie opublikowal w Dzienniku Urzedowym Unii Europejskiej ogloszenia o udzieleniu zamówienia
   6.  Szczególowe zasady postepowania po wniesieniu odwolania, okreslaja stosowne przepisy Dzialu IX ustawy Pzp.
   7.  Na orzeczenie Krajowej Izby Odwolawczej oraz postanowienie Prezesa Izby, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy Pzp, stronom oraz uczestnikom postepowania odwolawczego przysluguje skarga do sadu.
   8.  Skarge wnosi sie do Sadu Okregowego w Warszawie – sadu zamówien publicznych.
   9.  Skarge wnosi sie za posrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwolawczej w terminie 14 dni od dnia doreczenia orzeczenia Krajowej Izby Odwolawczej lub postanowienia Prezesa Izby, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy Pzp przesylajac jednoczesnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Zlozenie skargi w placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 Prawo pocztowe jest równoznaczne z jej wniesieniem. 10. Od wyroku sadu lub postanowienia konczacego postepowanie w sprawie przysluguje skarga kasacyjna do Sadu Najwyzszego.
5.1.15.
Techniques
Accord-cadre: Pas d’accord-cadre
Informations sur le système d’acquisition dynamique: Pas de système d’acquisition dynamique
Enchère électronique: non
5.1.16.
Informations complémentaires, médiation et réexamen
Organisation chargée des procédures de recours: Krajowa Izba Odwolawcza
Organisation qui fournit des précisions concernant l’introduction des recours: Krajowa Izba Odwolawcza
Organisation dont le budget est utilisé pour payer le marché: Centrum Informatyki Resortu Finansów
Organisation qui exécute le paiement: Centrum Informatyki Resortu Finansów
Organisation qui signe le marché: Centrum Informatyki Resortu Finansów

   6.  Résultats
Valeur de tous les contrats attribués dans cet avis: 1 780 800,00 PLN
6.1.
Résultat – Identifiants des lots: LOT-0001
Statut sélection lauréat: Au moins un lauréat a été choisi.
6.1.2.
Informations sur les lauréats
Lauréat:
Nom officiel: Comfortclima Sp. z o. o.
Offre:
Identifiant de l’offre: 1
Identifiant du lot ou groupe de lots: LOT-0001
Valeur du résultat: 1 780 800,00 PLN
L’offre a été classée: oui
Place sur la liste des lauréats: 1
Valeur de la concession:
L’offre est une variante: non
Informations relatives au marché:
Identifiant du marché: PN/11/24/HYDB
Titre: Wymiana klimatyzatorów szaf LPD i klimatyzatorów w pomieszczeniach GPD i PPD
Date à laquelle le lauréat a été choisi: 21/06/2024
Date de conclusion du marché: 27/06/2024
Le marché est attribué dans le contexte d’un accord-cadre: non
Organisation qui signe le marché: Centrum Informatyki Resortu Finansów
6.1.4.
Informations statistiques:
Offres ou demandes de participation reçues:
Type de soumissions reçues: Offres présentées par voie électronique
Nombre d’offres ou de demandes de participation reçues: 1
Éventail d’offres:
Valeur de l’offre recevable la plus basse: 1 780 800,00 PLN
Valeur de l’offre recevable la plus élevée: 1 780 800,00 PLN

   8.  Organisations
8.1.
ORG-0003
Nom officiel: Centrum Informatyki Resortu Finansów
Numéro d’enregistrement: 9482575151
Adresse postale: ul. Samorzadowa 1
Ville: Radom
Code postal: 26-601
Subdivision pays (NUTS): Radomski (PL921)
Pays: Pologne
Point de contact: Centrum Informatyki Resortu Finansów
Adresse électronique: sekretariat.CIRF@mf.gov.pl
Téléphone: +48483673600
Télécopieur: +48483673673
Adresse internet: https://www.cirf.gov.pl/
Point de terminaison pour l’échange d’informations (URL): https://portal.smartpzp.pl/cirf/
Rôles de cette organisation:
Acheteur
Organisation qui signe le marché
Organisation dont le budget est utilisé pour payer le marché
Organisation qui exécute le paiement
8.1.
ORG-0004
Nom officiel: Krajowa Izba Odwolawcza
Numéro d’enregistrement: 5262239325
Adresse postale: ul. Postepu 17a
Ville: Warszawa
Code postal: 02-676
Subdivision pays (NUTS): Miasto Warszawa (PL911)
Pays: Pologne
Adresse électronique: odwolania@uzp.gov.pl
Téléphone: +48 224587801
Point de terminaison pour l’échange d’informations (URL): https://epuap.gov.pl/wps/portal
Rôles de cette organisation:
Organisation chargée des procédures de recours
Organisation qui fournit des précisions concernant l’introduction des recours
8.1.
ORG-0005
Nom officiel: Comfortclima Sp. z o. o.
Numéro d’enregistrement: 9522188496
Adresse postale: Ul. Mydlarska 31c
Ville: Warszawa
Code postal: 04-690
Subdivision pays (NUTS): Miasto Warszawa (PL911)
Pays: Pologne
Rôles de cette organisation:
Soumissionnaire
Lauréat de ces lots: LOT-0001
11. Informations relatives à l’avis
11.1.
Informations relatives à l’avis
Identifiant/version de l’avis: f90de2b9-3b06-4927-bb5a-c7fd2242cca0 - 01
Type de formulaire: Résultats
Type d’avis: Avis d’attribution de marché ou de concession – régime ordinaire
Sous-type d’avis: 29
Date d’envoi de l’avis: 12/07/2024 13:45:35 (UTC)
Langues dans lesquelles l’avis en question est officiellement disponible: polonais
11.2.
Informations relatives à la publication
Numéro de publication de l’avis: 424781-2024
Numéro de publication au JO S: 137/2024
Date de publication: 16/07/2024

 
 
C L A S S E    C P V
39717200 - Appareils de conditionnement d'air